Zlínský kraj zateplí za 114 milionů tři střední školy

Zlínský kraj zateplí tři střední školy. Práce si vyžádají 114 milionů korun. Kraj chce získat dotaci z Operačního fondu Životní prostředí. Bude investovat do Gymnázia Jana Pivečky a Střední odborné školy ve Slavičíně na Zlínsku, Střední průmyslové školy polytechnické Zlín a Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži, řekl dnes novinářům hejtman Stanislav Mišák (ČSSD). 

Kraj chce vyřešit špatný technický stav budov. Po rekonstrukci očekává vyšší efektivitu vytápění a energetickou úsporu. "Předpokládá se, že když se zateplí objekty, bude úspora nákladů na teplo asi 20 procent," uvedl hejtman. Ušetřené peníze by kraj podle něj opět investoval do oprav dalších školních objektů. 
    
V případě slavičínského gymnázia je už dokončena projektová příprava, stavební práce jsou naplánovány na letní prázdniny v příštím roce. Plán počítá se zateplením fasády a střechy a s výměnou oken. Práce si vyžádají asi 26 milionů korun. 
    
Zhruba 61 milionů korun by mělo stát zateplení zlínské průmyslové školy včetně jejího domova mládeže. Budovy na náměstí T. G. Masaryka jsou už v havarijním stavu. Oprava by měla být dokončena do roku 2015. Zateplení kroměřížské hotelové školy by mělo stát 27 milionů korun, naplánováno je na příští rok. 
 
zdroj: ČTK