Zlínská radnice otevře další školku, nabídne 46 míst

Zlínská radnice otevře v březnu novou mateřskou školu. Dvě třídy v prostorách ulice Nad Ovčírnou nabídnou 46 míst. Město tak uspokojí téměř všechny žádosti rodičů o umístění dětí ve školkách, řekl ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. 

Radnice kapacitu ve školkách postupně zvyšuje. V roce 2010 bylo ve městě 81 tříd, do kterých chodilo 2167 dětí. V březnu bude po otevření nové školky ve městě 89 tříd, které může navštěvovat 2365 dětí. Loni na jaře se nedostalo do školek asi sto dětí starších tří let, postupně se je podařilo umístit. 
    
Prostory pro novou školku muselo město upravit. "Děti budou moci využívat i přilehlou zahradu, která ještě na jaře projde úpravami a bude doplněna o herní prvky," uvedl primátor Miroslav Adámek (TOP 09/STAN). V areálu školy je i parkoviště. Žádosti o přijímání bude školka přijímat do 17. února. 
    
Naposledy město zvyšovalo kapacity školek loni na konci letních prázdnin, kdy se po celkové rekonstrukci otevřela mateřská škola ve Slínové ulici. Kromě modernizace budovy se tam také zdvojnásobila kapacita, která nyní činí 112 dětí. 
    
Počet dětí ve školkách ve Zlínském kraji se zvyšuje, momentálně jich je kolem 20.300. Základní školy letos zažívají větší zájem o zápis do prvních tříd. K zápisům přijde podle odhadů asi 7600 dětí, je to o 300 více než loni. Asi 20 procent dětí má odloženou povinnou školní docházku. 
 
zdroj: ČTK