Vybarvený běh slibuje zajímavé kulturní zpestření

V sobotu 9. června závod zaměřený místo výsledků spíše na zážitky nabídne v doprovodném programu koncerty skupiny Monkey Business a zpěvačky Celeste Buckingham. „Zahrnuje také řadu aktivit pro děti i dospělé, zkrátka celodenní program pro celou rodinu. Vybarvený běh se díky přízni účastníků, které si moc vážíme, v Kroměříži zabydlel. Chceme proto i letos lidem nabídnout dobrou zábavu,“ poznamenal starosta města Jaroslav Němec.  

Vybarvený běh nabídne odpoledne i koncerty tuzemských kapel Minami a Trocha klidu nebo vystoupení bubeníků Tambores SK ze slovenského partnerského města Nitry. Představí se i domácí formace, tanečníci Gradace Kroměříž a M dance Crew, Contours fitness Kroměříž, děti ze Střediska pro volný čas dětí a mládeže Šipka. Připravena bude jóga pro nejmenší, žonglování a capoeira.. Během dne budou připraveny i další atrakce.

„Klubíčko a základní umělecká škola připraví pro děti výtvarné tvoření, budou si moci zastřílet na střelnici pistolemi Nerf a Paintball, absolvovat překážkovou dráhu či se pobavit s Wipe out koulemi. K lákadlům bude patřit i biatlonový a triatlonový trenažér, taneční workshop Gradace, žonglérský workshop, koloběžková dráha i soutěže připravené generálním sponzorem Vybarveného běhu, společností Nestlé,“ řekla Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu.

Loni se zaregistrovalo necelých 1700 lidí, letos jich je zatím kolem 1000. Zájemci se mohou registrovat do konce května na webu, poté osobně na odboru kultury a cestovního ruchu a poslední opozdilci v den konání akce od 9 do 11 hodin, kdy bude běh odstartován. Za 250 korun dostanou balíček s tričkem s logem běhu, jednou barvou, ochrannými brýlemi, startovním číslem a dárkem od generálního sponzora. Balíčky se budou vydávat na odboru kultury a cestovního ruchu od 1. června.