Vietnamce hrozí za vraždu krajanky v Kroměříži až výjimečný trest

Dvaatřicetiletá Vietnamka stanula dnes před krajským soudem ve Zlíně kvůli loňské brutální vraždě devětapadesátileté krajanky v Kroměříži. Mladá žena dnes odmítla vypovídat. Pokud soud cizinku uzná vinnou, hrozí jí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Podle státního zástupce Lea Foltýna žena vstoupila do bytu na Riegrově náměstí v Kroměříži a blíže nezjištěným sečným nástrojem brutálně zaútočila na krajanku, která tam bydlela. Opakovanými údery do hlavy a po celém těle jí podle obžaloby způsobila zranění, kterým oběť na místě podlehla.
 
Podle Foltýna utrpěla velmi bolestivé zranění, které podle znalce musela vnímat jako mučivé útrapy. Ženu v tratolišti krve našel její partner, jenž tragédii oznámil.
 
Údajná vražedkyně udržovala podle svědků s tímto mužem intimní vztah, který zřejmě chtěl proti vůli obžalované ukončit. U soudu to dnes potvrdila například kamarádka zavražděné. Důvodem útoku na sokyni v lásce tak podle obžaloby byla žárlivost a zášť.
 
Obžalovaná se ke skutku nevyjádřila. K tvrzení svědků, kteří ji podezírali z vraždy ženy, s jejímž partnerem prý udržovala poměr, pouze uvedla, že o tom nic neví.
 
Vražda se stala loni 3. srpna. Podle policie pachatelka tehdy upravila místo činu tak, aby všechno vypadalo jako nehoda. Poté se chystala odletět narychlo zpět do své vlasti. Cizinecká policie ženu zadržela v odletové hale Letiště Václava Havla v Praze.
 
Zadržená měla u sebe údajně velký obnos peněz. Podle policie se následně v cele pokusila o sebevraždu, které však policisté zabránili. Soud vzal poté mladou cizinku do vazby, kde je doposud.
 
Hlavní líčení pokračuje ve čtvrtek.
 
zdroj: ČTK