Ve Střílkách se čelně srazila dvě auta

Tři jednotky záchranářů v akci a oba řidiči v nemocnici. To byl výsledek dopravní nehody, ke které došlo v úterý odpoledne ve Střílkách. Před půl třetí se tam čelně srazila dvojice aut a zásah hasičů trval až do šesté hodiny večer.  

"Poplach jednotce profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan, dobrovolným hasičům ze Střílek a také profesionálním hasičům ze stanice Bučovice v sousedním kraji byl vyhlášen ve 14.27 hodin," upřesnil za krajské hasiče Pavel Řezníček. K nehodě ohlášené jako srážka osobního auta a dodávky dorazili jako první místní dobrovolníci.

"Potvrdili, že boural osobní Nissan, který poškodil dopravní značení a pak se střetl s dodávkovým vozem Fiat. Na základě informací byla jednotka ze stanice Bučovice odvolána a vrátila se zpět na základnu," dodal Pavel Řezníček.

Hasiči podle něj zajistili místo nehody a zabezpečili auta proti požáru. "Oba řidiči byli po prvotním ošetření odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Jakmile pak policie zadokumentovala nehodu, hasiči oba vozy odklidili mimo silnici a uklidili povrch komunikace od střepů a úlomků," uzavřel mluvčí s tím, že poslední jednotka se na základnu vrátila v 18.04 hodin.

Příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie, ve Střílkách jde o druhou nehodu během několika dní. Už uplynulou sobotu dopoledne tam skončila dvě auta mimo silnici a také při této nehodě utrpěli zranění dva lidé, pomoc hasičů potřebovalo i štěně boxera.