Vánoční dárky nakupujte chytře

Vánoce jsou pro finanční rozpočet náročnou zkouškou. Na konci roku máme tendenci utrácet více než je zdrávo. Existuje ale několik dobrých tipů, které vám pomohou chytře vybrat dárky a elegantně ušetřit bez zbytečné ztráty vyrovnaného rozpočtu.  

Nakupujte online – levněji a bez stresu
Internetové nakupování je stále oblíbenější a zejména v předvánočním období může snadno pomoci nejen ušetřit finance, ale i stres v nákupních centrech. Internet přináší rychlou možnost srovnání cen vybraného produktu napříč trhem a máte tak představu, jak výhodný váš nákup je. Při platbě kartou online navíc ušetříte ještě za dobírku. Placení kartou online je rychlé, pohodlné a při dodržení základních pravidel zcela bezpečné. „K placení můžete využít i kreditní kartu, která je v tomto případě vhodnou formou půjčky. Můžete totiž využít bezúročné období, které je například ve Sberbank až 45 dnů. Pokud uhradíte včas celou čerpanou částku, neplatíte žádné úroky,“ radí Hana Drápalová, Sberbank. A navíc, dárky objednané přes eshop lze vrátit do čtrnácti dnů.

Nebojte se nakoupit na zahraničním eshopu
Další zajímavou možností, jak při vánočních nákupech online ušetřit, je nakupování na zahraničních eshopech. Dlouhodobě oblíbené jsou americké eshopy a poslední dobou získávají stále větší popularitu čínské internetové obchody. Dobrou zprávou je, že při nákupech do 22 Euro neplatíte clo ani DPH. Při nákupech nad 150 Euro naopak obojí zaplatíte, ale cena zejména při nákupech v Číně bývá tak výhodná, že se i taková transakce vyplatí.

Na smysluplné dárky se půjčky nebojte, ale vybírejte
Ne každý dárek je vhodné financovat půjčkou, ale pokud se jedná o věci, které jsou užitečné, dlouho vydrží, a navíc udělají radost, proč ne. Pak lze dárek považovat za vhodnou investici. Manželka může mít radost z vysněného krbu nebo nového kuchyňského spotřebiče, které navíc zvýší hodnotu vašeho bydlení. Děti budou pak nadšené z nové lyžařské nebo snowboardové výbavy, která podpoří jejich sportování, a navíc investujeme jejich bezpečí.