Právě se nacházíte:

Užijte si léto na zahradě

Kdo by nechtěl v krásném letním počasí trávit čas na čerstvém vzduchu. Zahrady, zahrádky, terasy a balkóny přímo zvou k posezení. Máme pro vás několik tipů, které vám čas na vzduchu pomohou zpříjemnit.

Pohovte si a jezte venku

Teplé dny lákají nejen k posezení na zahradě či terase, ale vybízejí také ke stolování během snídaně, oběda či večeře. „Pokud budete venkovní stůl a židle využívat během celé sezóny, kdy je necháte vystaveny venkovním podmínkám, určitě se vyplatí sáhnout po masivním ošetřeném dřevě nebo pevných plastových či kovových konstrukcích, které odolají i nepřízni počasí. Podle umístění v zahradě pak zvažte nutnost zastínění zahradního setu, a to, zda postačí slunečník  nebo zvolíte markýzu. Vybírat můžete i stoly přímo s otvorem pro slunečník, takže odpadá nutnost bočních stojanů či ukotvení do země,“ doporučuje Kateřina Gottfriedová ze společnosti HECHT.

Pro kvalitní odpočinek poslouží výborně zahradní houpačky , hamaky či lehátka . Díky široké nabídce dnes již není problém pořídit pohodlné relaxační křeslo, lehátko či houpačku, i pokud jste limitováni prostorem.

Poslouchejte hudbu venku

Pro ty, kteří milují hudbu nebo chtějí venku sledovat třeba filmy, by měla být součástí zahrady či terasy také soustava reproduktorů. „Doporučuji reproduktory Origin Acoustics, které jsou určeny právě do venkovního prostředí. Nejen, že jsou vyrobené tak, aby odolaly celoročně i tvrdším povětrnostním podmínkám, ale navíc dokonale splynou s okolím. Jsou velmi dobře slyšet a nehyzdí exteriér nevzhlednými kabely nebo hranatými bednami,“ říká Ondřej Žatečka, ze společnosti Audiopro.

Venkovní reproduktory můžete naistalovat prakticky kamkoliv, na venkovní zdi, pod krovy, na sloupy, různé architektonické prvky, nebo je umístit na venkovním nábytku. Na trhu najdete také reproduktory, které dokonale zmizí v záhonu, případně se skrývají ve schránkách, které vypadají jako zahradní svítidla. Pro opravdu plný zvuk je doplňte venkovními subwoofery. Dokonalé pokrytí venkovního prostoru pak pomůže zajistit také zesilovač pro ozvučení otevřených prostor, díky kterému můžete na zahradě příjemně relaxovat nejen za doprovodu hudby.

Kino na zahradě

Koho by nelákalo udělat si na zahradě při teplých večerech soukromou projekci? Dnes to není již žádný nedostupný sen. Například projekční plochy společnosti Screen Innovations Solo jsou svou flexibilitou ideální pro použití v interiéru i exteriéru. Jejich zásadní výhodou je elegantně rychlá instalace na libovolném místě. Díky jednoduchým a nenápadným úchytům umístíte plochu právě tam, kde potřebujete – na zeď, okno, terasu nebo třeba na karavan. Rozvinete a během chvíle sledujete svůj oblíbený film, pořad nebo fotografie. A když skončíte, celé plátno se elegantně svine do 7 cm vysoké kazety. Je téměř jisté, že se máme na co těšit a již dnes si můžeme pořídit vybavení, které naši zahradu posune blíže budoucnosti.

Prosvětlete si teplé večery

Svíčky na zahradě navodí jistě velmi příjemnou intimní atmosféru, pokud si však chcete dopřát pozdější večeři, určitě oceníte ještě dodatečné osvětlení , na které je spoleh i v případě, že trochu zafouká. „Vybírat můžete elektrická zahradní světla nebo solární lampy, které se samy dobíjí během dne. Umístit je můžete na zeď, dům či plot. Drobnější solární osvětlení často nevyžaduje ani složitou instalaci, snadno tak pro ně vyberete například místo mezi záhonky apod.,“ uzavírá Kateřina Gottfriedová ze společnosti HECHT.