Střediska ve Zlínském kraji byla o víkendu zaplněná

Lyžařská střediska ve Zlínském kraji byla o víkendu zaplněna lyžaři. Zimní atmosféře přispěl nový sníh, který v uplynulém týdnu napadl. Návštěvnost stejně jako v sousedních Jeseníkách podle provozovatelů posílily i brněnské jarní prázdniny, které začaly i ve školách v půlce Prahy. Někteří provozovatelé označili uplynulý víkend za jeden z nejlepších v dosavadní zimní sezoně. 

"Podmínky na svazích byly o víkendu velmi dobré, na tu hrůzu této sezony. Otevřeno máme 80 procent sjezdovek. Návštěvnost byla nadprůměrná, na parkovištích je spousta brněnských značek, hodně sem míří i lyžaři ze Slovenska, kde mají rovněž prázdniny. Běžkaři si však nezalyžují, na běžeckých tratí není dostatek sněhu," řekl dnes ČTK zástupce ski areálu Kohútka v Javorníkách Miroslav Maczko. 
    
Na sjezdovkách podle něj leží kolem 40 centimetrů technického sněhu. Pomohlo i vydatné sněžení uprostřed uplynulého týdne. "Udělalo to tu atmosféru, kdy je vše kolem bílé, ale je teplo, takže přírodní sníh opět postupně odchází. Každopádně letošní zima nepomohla lyžařům ani provozovatelům, je jasné, že se budou omezovat investice," dodal provozovatel střediska. 
    
S návštěvností byli spokojeni i na Trojáku na Kroměřížsku. "Perfektní bylo oboje, podmínky i návštěvnost. Byl to druhý dobrý víkend v současné sezoně. Pomohlo nám středeční sněžení i brněnské prázdniny. Přes víkend přijelo tak přes tisíc lyžařů," řekl dnes ČTK provozovatel areálu Jakub Juračka. Podotkl, že dobrý by měl být i nadcházející týden, kdy do střediska zamíří na kurzy školy. 
    
Dostatek lidí zamířilo i do ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku, kde připadlo uplynulý týden asi 15 centimetrů sněhu. Poměrně dost lidí bylo podle provozovatele střediska Lea Bači především v sobotu, kdy bylo slunečné počasí. Dnes byla návštěvnost průměrná. I zdejší svahy by nadcházející týden měly zaplnit školy. 
 
zdroj: ČTK