Seniorka přišla o necelých padesát tisíc korun

Minulý pátek přišla jednasedmdesátiletá žena z obce na Bystřicku o čtyřicet devět tisíc korun. Seniorka se ráno vydala na nákup. Před odchodem uzamkla dveře do dvora a klíč schovala v kotelně na vnitřní parapet. Pak odešla kovovou bránou. Po chvíli jí ale na mobilní telefon volala sestra, která bydlí ve vedlejším domě, že u ní přistihla cizí ženu.

Po návratu jí vše pověděla. S manželem uslyšeli klapnutí dveří. Domnívali se, že se už z nákupu vrátila, a proto šla za ní. Když ale otevřela dveře jejího domu, střetla se s cizí ženou.

„Na otázku, co tam dělá, jí nezvaná návštěva odpověděla, že nabízí věci k prodeji. Poté se snažila rychle odejít,“ popisuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Aby od sebe odvedla pozornost, překvapené ženě tvrdila, že je uvnitř ještě další prodejkyně a poté utekla. Nikdo další uvnitř domu nebyl. Ani peníze, které měla seniorka schované v sekretáři v obýváku, tam nebyly. Případem se nyní zabývají bystřičtí vyšetřovatelé, ženě při dopadení hrozí až tříletý trest. V souvislosti s tímto případem se kriminalisté obracejí i na veřejnost.

„Pátráme po ženě snědé pleti ve věku okolo čtyřiceti až padesáti let, která je zhruba 160 centimetrů vysoké silnější postavy. Na sobě měla šedé tepláky a tmavý dlouhý rozepínací svetr,“ popisuje pachatelku policejní tisková mluvčí.