Šéf uherskohradišťské policie čelí podezření z jízdy v opilosti

Šéf uherskohradišťské policie Šabršula čelí podezření z jízdy v opilosti. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Policisté našli Šabršulu spícího za volantem, a to podle serveru iDnes.cz přímo na křižovatce v Polichně na Zlínsku. Šabršula popřel, že vůz řídil, dechovou zkoušku i krevní testy na alkohol odmítl. 

Policisté našli vedoucího územního odboru policie v autě poté, co je svědek upozornil na kličkující vůz. "Policie obdržela oznámení, že ve směru od Luhačovic na Polichno jede vozidlo a způsob jízdy naznačuje, že řidič by mohl být pod vlivem návykové látky," řekl ČT vedoucí zlínské policie Václav Karkoška. "Na vozidle bylo uražené venkovní zpětné zrcátko na straně řidiče," doplnil. 
    
Sám Šabršula potvrdil televizi, že byl v autě, ale popřel, že vůz řídil. "Byl jsem pouze spolujezdec ve vozidle, které není moje. Ano, vozidlo bylo zaparkované v nešťastné pozici. Řídila ho osoba mně blízká, ale nepohodli jsme se. Řidička proto zastavila vozidlo a odešla z něj," uvedl. Na místo řidiče si prý přesedl, když zjistil, že je tam rozbité zrcátko. 
    
Jeho vysvětlení ale Šabršulovi zlínští kolegové zpochybňují. "Naše hlídka tohoto muže našla ve chvíli, kdy spal za volantem. Odmítl dechovou zkoušku i lékařské vyšetření. Máme proto podezření, že muž řídil," oznámila televizi mluvčí zlínské policie Jana Macalíková. Za odmítnutí testu na alkohol hrozí podle ČT vedoucímu uherskohradišťské policie kázeňský trest.
 
zdroj: ČTK