Řidič naboural v Brusném plyn, domy v okolí musely být evakuovány

V sobotu dopoledne způsobil pořádný rozruch neopatrný řidič v obci Brusné na Bystřicku. Naboural se tak nešťastně, že trefil hlavní uzávěr plynu a poškodil potrubí.  

Záchranáři kvůli unikajícímu plynu museli nechat vyklidit blízké rodinné domy.

"Únik plynu po nárazu osobního auta byl hasičům ohlášen v 10.27 hodin. Požární poplach byl kvůli vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Bystřice pod Hostýnem," zrekapituloval Roman Žemlička z krajského hasičského sboru.

Záchranáři na místě zjistili, že nabouraný renault opravdu poškodil plynové potrubí a na místě v nebezpečném množství uniká plyn.

"Z důvodu možné exploze proto evakuovali tři obyvatele blízkých rodinných domů a zapáskováním přerušili na silnici provoz. Ještě před příjezdem hasičů navíc své domy opustilo dalších pět lidí,"popsal Roman Žemlička.

Devět minut po příjezdu hasičů ale už uzavřela pohotovostní služba dodavatele plynu hlavní uzávěr a všichni se mohli vrátit domů.

"Provoz na silnici byl pak obnoven. Řidič havarovaného auta si začal stěžovat na bolest hlavy, velitel zásahu si proto vyžádal také příjezd zdravotnické záchranné služby," dodal mluvčí hasičů.