Proč skoncovat s balenými nápoji?

Dáváte pravidelně do nákupního košíku lahve se sycenou vodou či nápoji? Pak je nejvyšší čas přehodnotit staré (zlo)zvyky a zkusit to jinak. Protože stejně jako při jídle, tak i při pití platí, že čerstvě připravené a domácí je úplně „jiná liga“.

Tu nejlepší máte doma

K čisté a kvalitní pitné vodě z veřejného vodovodu má v České republice přístup více než 95 % obyvatel. Pokud nepatříte ke zbývajícím pěti procentům, jen těžko byste hledali relevantní důvod, proč tahat těžké lahve s vodou z obchodu. Myslíte si, že jednorázové PET lahve jsou garancí zdravotně nezávadného pití? Ano, výrobce ručí za kvalitu během výroby. Na druhé straně to, jak dlouho a v jakých podmínkách byl váš nápoj přepravován a skladován, už neovlivní a vy také ne. Nechutná vám čistá kohoutková voda? Není nic jednoduššího než změnit ji na osvěžující perlivý nápoj podle vlastní chuti. Stačí vám k tomu „obyčejný“ výrobník perlivé vody.

Jednodušeji to už nejde – stačí natočit čerstvou kohoutkovou vodu, lahev „zacvaknout“ do výrobníku a stlačením tlačítka zvolit jeden ze tří režimů intenzity nasycení. Automatický přístroj SodaStream Spirit One Touch už zbytek dotáhne za vás.

Cena: 2790 Kč

Šetříte náklady i přírodu

Stává se vám, že nevěřícně kontrolujete účtenku z nákupu, abyste se ujistili, že na ní není namarkováno nic navíc? Možná jsou to právě zmíněné lahve s nápoji, které jste klidně mohli nechat v regále. S jedinou originální bombičkou SodaStream dokážete v pohodlí domova připravit až 80 litrů čerstvé perlivé vody. Intenzitu sycení si můžete regulovat sami podle toho, zda preferujete více nebo méně perlivou. Jeden litr vás tak vyjde na cenu již od 2,99 Kč. Po spotřebování můžete bombičku vyměnit za cenu plynové náplně na kterémkoli z více než 3 000 výměnných míst v celé ČR. Případně si ji nechat donést až ke dveřím prostřednictvím donáškové služby Rohlik.cz nebo Kosik.cz. A když už jsme u šetření – věděli jste, že používáním výrobníku SodaStream můžete během tří let uchránit přírodu od více než 2 700 plastových lahví a plechovek, které končí na skládkách?

Nejjednodušším způsobem, jak ulevit planetě a klimatu, je produkovat méně odpadu. Je pochopitelné, že tzv. zero-waste životní styl není pro každého, ale vyměnit jednorázové PET lahve za jednu kvalitní a opakovaně použitelnou – například My Only Bottle – může opravdu každý.

Cena: 359 Kč

Nikdo a nic vás neomezuje

Máte svoje oblíbené nápoje, kvůli kterým váš víkendový nákup potravin připomíná trénink ve fitku? Nebo před příchodem hostů narychlo sháníte limonády všech barev? Ani vybíravé chutě vašich blízkých nemusejí znamenat množství plechovek a plastových lahví, které nejdříve musíte nakoupit a prázdné obaly potom rozdělit do sběrných kontejnerů. Doma připravenou perlivou vodu můžete dochutit i čerstvým ovocem, bylinkami či ovocnou šťávou. Případně sáhněte po originálních příchutích Pepsi, Mirinda a 7UP, dostupných ve verzi s cukrem i bez něj. V nabídce SodaStream nechybí ani oblíbená malinová klasika, tonic či originální příchutě PepsiCo.

Máte rádi koktejly? Koncentrované příchutě SodaStream Mojito a Italian Spritz stačí smíchat s perlivou vodou. Můžete je doplnit také plátky pomeranče, limety, snítkou tymiánu a máty nebo přilít i prosecco či kvalitní bílý rum.

Cena: 129 Kč