Prezident Zeman se ve Zlínském kraji setká s lidmi v pěti městech

Prezident Miloš Zeman se při své návštěvě Zlínského kraje, která se uskuteční od 4. do 6. září, setká s občany v pěti městech. Kromě Zlína a tří bývalých okresních měst ho lidé budou moci potkat i ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Novinářům to dnes řekl zlínský hejtman Stanislav Mišák (ČSSD). Návštěva Zlínského kraje bude první oficiální cestou prezidenta Zemana do krajů. 

"Návštěva pana prezidenta je připravována a program cizelován. Zatím byla z jeho kanceláře uvolněna informace o tom, kde se setká s občany našeho kraje," řekl Mišák. "Je pravděpodobná, hraničící s jistotou. Dáváme ji k dispozici dopředu, aby se to lidé co nejdříve dozvěděli a mohli se s prezidentem tam či onde, kde jim to bude vyhovovat, potkat," uvedl. 
    
Zeman by se měl s lidmi setkat ve středu 4. září v 17:00 na zlínském náměstí Míru, o den později ve 12:00 na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách, v 16:30 na prostranství před městským úřadem ve Vsetíně a v 19:00 na Velkém náměstí v Kroměříži. V pátek, který bude posledním dnem jeho návštěvy, se prezident od 12:00 na Masarykově náměstí potká s občany Uherského Hradiště. 
    
Podle Mišáka se Zeman setká také s krajskými zastupiteli, starosty obcí s rozšířenou působností, zástupci tripartity či s podnikateli, prohlédne si i některé firmy a instituce. 
    
Zeman ve Zlínském kraji zahájí sérii oficiálních návštěv krajů. Před nimi navštívil například Brno, kde jednal o nových ústavních soudcích a s vedením města. V červenci se zúčastnil zahájení stavby budovy pro mobilní hospic v Červeném Kostelci na Náchodsku. Nyní ho čekají cesty po republice, v každém z krajů stráví tři dny. Jako poslední navštíví v prosinci Vysočinu. 
 
zdroj: ČTK