Pomocníci, kteří ušetří čas v práci

Ať už pracujete v jakémkoli oboru, v práci se od vás vyžaduje, abyste byli efektivní. Nabízíme tipy na 2 pomocníky, kteří usnadní práci, komunikaci a zvýší efektivitu.   

Moderní komunikační řešení 
Využití videokonferencí dávno není novinkou, ale aby přineslo opravdu výrazný efekt, je dobré volit řešení, které vyhovuje současným požadavkům. Bolestí komunikace ve firmách je často to, že používají více různých systémů pro web, audio, video, chat, sdílení dokumentů. Výsledkem je pak drahé, složité a neefektivní řešení. To navíc bývá zdrojem mnoha problémů¬ – s kvalitou přenosu, vytížením sítě, správou a řízením jednotlivých služeb. Výrazné zvýšení produktivity práce, ale také snížení přímých i nepřímých nákladů, v těchto případech přinese využití opravdu moderního komunikačního řešení cloudového typu Lifesize. Tento nástroj do jednotného prostředí slučuje videokonference, hlasovou komunikaci a chat, a navíc přímo spolupracuje s  aplikacemi pro plánování času.

„Poptávka firem po spolehlivých řešeních pro týmovou spolupráci rapidně roste. Zaměstnanci očekávají a potřebují spolehlivou, bezpečnou, snadno použitelnou a ovladatelnou komunikační technologii," uvádí Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro, která Lifesize v ČR zastupuje. „Proto je řešení Lifesize koncipováno jako opravdu komplexní nástroj, který spojuje do harmonického celku video, web, zvuk, chat, nahrávání a živé vysílání. A navíc se toto řešení dodává jako komplexní služba, takže je u něj zaručena vysoká kvalita přenosu. Tím odpadnou i věčné technické problémy s připojením mobilních pracovníků z telefonů, tabletů nebo notebooků. Díky řešení Lifesize budou mobilní pracovníci opravdu mobilní."

Prezentační systém do kapsy
Potřebujete prezentovat a připojení k projektoru nebo displeji nefunguje? Řada lidí pak čeká, než se problém podaří vyřešit, pokouší se dovolat do IT oddělení – situace více než obvyklá… Zde pomůže ušetřit čas a nervy „malý ale šikovný“ pomocník – bezdrátové řešení wePresent, pomocí kterého se snadno připojíte a prezentujete přes jakoukoli síť, projektor nebo displej. Tato chytrá krabička je mj. vybavena USB vstupem pro přehrávání médií a dokumentů, video přehrávačem, zvládne sdílení obsahu z 1 do až 4 zařízení a podporuje i Apple AirPlay. 

„Nejde ‘jen‘ o chytré řešení pro ty, kteří se často pohybují a prezentují po jiných firmách“, říká Michal Černý, specialista firmy Audiopro na prezentační techniku, která výrobky společnosti wePresent v České republice zastupuje. „WePresent můžete využít jako součást zařízení zasedacích místností nebo komunikačního řešení ve firmách, umožňuje totiž připojení až 64 uživatelů z počítačů, chytrých telefonů či tabletů, diskuse řízené moderátorem, nabízí pokročilé zabezpečení, možnost integrace do prostředí s dotykovou obrazovkou či interaktivním projektorem. Funguje také jako komunikační školní či firemní nástroj pro velkou skupinu účastníků, jejichž příspěvky na projekční ploše řídí moderátor. Jedná se o skutečně praktický nástroj do každé zasedací místnosti, kanceláře, školícího centra, recepce, atd., který svou jednoduchostí ‘dostane‘ každého uživatele.“