Patnáctiletá dívka nadýchala na Vsetínsku přes dvě promile

Čtrnáct dětí pod vlivem alkoholu přistihli policisté při víkendové kontrole barů, restaurací a diskoték na Vsetínsku. Nejvíce, přes dvě promile, nadýchala patnáctiletá dívka. Pod vlivem alkoholu byla i teprve třináctiletá slečna, které policisté naměřili 1,17 promile alkoholu, řekla dnes ČTK vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policie například kontrolovala skupinku čtyř dívek a sedmi chlapců v altánku poblíž cyklostezky v Huslenkách. Většině bylo 17 nebo 16 let, byly tam ale i mladší dívky. "Opilé děti většinou uváděly, že si alkohol donesly z domu, kde jej vzaly bez dovolení rodičům," uvedla Javorková.
 
Na diskotéce v Halenkově policie přistihla opilého patnáctiletého chlapce a dvě dívky ve věku 13 a 15 let. Jim podle Javorkové pivo a nějaký další alkohol přinesl zmíněný patnáctiletý kamarád. "Třináctiletá slečna měla v dechu 1,17 promile, její starší kamarádka 1,27 promile. Hoch nadýchal 1,89 promile," popsala mluvčí.
 
Chlapec se podle ní tím, že poskytl dívkám alkohol, dopustil přestupku, za který mu ve správním řízení hrozí pokuta až 3000 korun. "Opilé děti si převzali jejich rodiče. O všech případech vyrozumíme oddělení sociální a právní ochrany dítěte, které učiní vlastní opatření," uzavřela vsetínská policejní mluvčí.
 
zdroj: ČTK