Kamélie, královna plesových květin v Květné zahradě v Kroměříži

Tradiční výstava kamélií, kterou v roce 2017 zahájíme návštěvnickou sezonu v Květné zahradě již posedmé, bude tentokrát tematicky zaměřená na plesovou sezonu.  

Výstava "Kamélie královna plesových květin", která potrvá od 10. 2. do 12. 3. 2017, bude i tentokrát obohacena o zajímavý doprovodný program, jehož dominantou bude "Květinový ples" konaný v pátek 24. 2. 2017 v nádherném secesním areálu Psychiatrické léčebny v Kroměříži. Nebudou chybět ani komentované prohlídky, na nichž se návštěvníci dozvědí mnoho informací z kulturní historie kamélií, odkud kamélie pocházejí, jak a kdy se dostaly do Evropy, zda voní a co vše potřebují k tomu, aby nás svým půvabem mohly potěšit i u nás doma.

Přijďte připomenout svým očím, že příroda může být i v únoru plná barev... Těšíme se na vás nejen na vernisáži, která se uskuteční 9. 2. 2017 od 15.30 do 17. hodin.

Návštěvníci výstavy zhlédnou ve Velkém skleníku desítky vzácných, více než 100letých rostlin kamélií, které v tomto období bohatě nakvétají. Kamélie se v Květné zahradě v Kroměříži začaly pěstovat od druhé poloviny 19. století a ve 20. století už patřily k největším lákadlům kroměřížské rostlinné sbírky. Jejich kolekce zahrnovala tehdy několik desítek vzrostlých exemplářů v několika odrůdách.

https://www.zamek-kromeriz.cz