Global Wines představuje v rámci svého nového katalogu novinky pro nadcházející sezónu 2016/2017

Společnost Global Wines představila v rámci festivalu vín Wine Tour nový katalog a novinky pro nadcházející sezónu. 

Absolutní novinkou pro letošní rok je španělské vinařství Miguel Torres, které má Global Wines nově pod svými křídly. Jedná se o vyhlášené vinařství, které dosáhlo řady prestižních ocenění nejen evropského formátu. Nabídku vín dále rozšířila dvě nová německá vinařství Weingut Werther Windisch a Weingut Kirchner. Obě vinařství jsou moderní, vedená mladými vinaři, kteří vyrábí technologicky čistá vína s důrazem na kvalitu, která začíná již při selektivní práci ve vinicích. Pozadu nezůstávají ani rakouská vinařství z regionu Wachau, která také rozšířila nabídku. Velké změny nastaly i u našich vinařů, konkrétně v doplnění nového projektu zaměřeného na kvalitní domácí vína - Moravian Collection, kde nyní nabízí více než 150 vín. Další novinky v rámci katalogu nabídnou i stávající vinaři.

Tipy na novinky:

Torres Verdeo
Víno z vinařství Miguel Torres, odrůdy Verdeo, se prezentuje svěžestí a výraznými, elegantními tóny exotického ovoce. Má intenzivní a výraznou vůni s jasným aroma květin (citrónové květy), podpořené tóny zralého ovoce (kdoule a hrušky). Chuť je jemná a harmonická s dotekem bylinek (fenykl), což je charakteristické pro tuto odrůdu.
Doporučuje se jako aperitiv nebo k čerstvým rybám s exotickými omáčkami. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 222 Kč.

Torres Gran Coronas Reserva Tinto
Víno z vinařství Miguel Torres, odrůdy Cabernet Sauvignon. Má intenzivní ovocnou vůni s aroma koření, lesního podrostu, balzamika a bobkového listu. Jemná chuť má velmi dobře zakomponované třísloviny a tóny černých třešní a toastu. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 377 Kč.

Torres Sangre de Toro
Vína z vinařství Miguel Torres, která se prezentují svěžími, ovocnými i květinovými tóny ve vůni i v chuti. Na výběr je z ucelené řady – červené, růžové a bílé víno:

Červené víno (tinto) s atraktivní barvou čerstvých třešní a čerstvým, expresivním a intenzivním aroma červeného ovoce s jasnými tóny po zrání v sudech. Sametová chuť ideálně navazuje na vůni. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 214 Kč.

Růžové víno (rosé) světlé malinově růžové barvy s purpurovými odlesky. Má aromatickou vůni s tóny květin (růží) a ovoce (granátové jablko a mučenka). Jemná a svěží chuť s ovocnou sladkostí, která je dobře podpořena elegantní kyselinou. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 194 Kč.

A bílé víno (blanco) světle žluté barvy, které má působivé aroma bílých květů a čerstvého ovoce, jako jsou kdoule a hrušky. Příjemně harmonická a jemná chuť nabízí širokou paletu tónů. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 179 Kč.