Dáme jídlo doručilo již přes 30 milionů jídel

Dáme jídlo, dlouholetá jednička na poli zprostředkování a dovozu jídla z restaurací, překročila v minulých dnech milník třiceti miliónů doručených objednávek. Díky pokrytí ve všech krajích České republiky, konkrétně ve 170 městech a obcích, dokáže tato populární služba obsloužit již 60 % populace. 

V posledních měsících také Dáme Jídlo doručuje rychleji. „Průměrná doba dodávky je v širším centru Prahy aktuálně 45 minut, kde doručujeme jídlo z více než 500 restaurací. V ostatních městech doručujeme v průměru do 35 minut. Již nyní jsme schopni doručit na řadě míst do 30 minut, a to jak v Praze, tak v regionech. V celé republice pak dovážíme z více než 2000 restaurací,“ prozrazuje Jan Matějů, CEO Dáme Jídlo.

„V celkovém počtu objednávek roste Dáme Jídlo meziročně o 40 %. Toto číslo není taženo jen Prahou, ale významně se na tom podílejí také další města z regionů po celé České republice,“ dodává Matějů. 

Dáme jídlo za dobu své existence rozvezlo již prakticky 30 milionů jídel. Dá se tak říct, že nakrmilo každého Čecha 3x. Mezi nejvytíženější časy patří doba oběda a večeře, v tu dobu doručí kurýři prostřednictvím aut, skútrů, bicyklů či osobní donáškou 4 000 jídel za hodinu. 

Dáme jídlo zajišťuje rozvoz z více než 2000 restaurací z celé ČR. Dokáže tak bohatě uspokojit potřeby rychlého oběda z fast foodu, pizzerie, české restaurace či asijského nebo vegan bistra, stejně tak chutě a požadavky pro jedinečný večer s partnerem, rodinou či přáteli v podobě chutných burgerů či pokrmů z vybraných asijských či italských a kontinentálních restaurací a bister.

V nabídce Dáme Jídlo najdou zákazníci prémiovější restaurace, které si dopřejí spíše při speciální příležitosti a vedle toho ale také ty cenově dostupnější, které lze využít k běžnému obědu nebo večeři. Napříč všemi těmito restauracemi a ve všech regionech navíc označuje ty nejkvalitnější jako Dáme jídlo+.

Dáme Jídlo také rozšiřuje portfolio partnerských restaurací. Ke stabilním velkým partnerům a řadě lokálních restaurací tak přibývají spolupráce s řetězcem Starbucks nebo zmrzlinami Ben & Jerry‘s. Se Starbucks pilotuje Dáme Jídlo aktuálně nový model, který je velice oblíbený v zahraničí.  Přes Dáme jídlo si zákazník kávu objedná a než dorazí do Starbucks, je pro něj připravená k vyzvednutí. Vyhne se tak všem frontám a čekání.