Další zimní střediska ve Zlínském kraji zahájí o víkendu provoz

Další horské areály na Vsetínsku zahájí o víkendu provoz. Lyžaři mohou na Valašsku vyrazit i do běžeckých stop. Z níže položených středisek se ale lyžuje jen na 200 metrů dlouhé sjezdovce ve Stupavě na Uherskohradišťsku. Ostatní provozovatelé čekají na příznivější počasí, které umožní trvalejší zasněžování. 

Sezonu zahájí Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, kde se rozjedou vleky zatím jen na nejkratší sjezdovce Horal. "Máme zhruba 20 centimetrů přírodního sněhu a k tomu 20 centimetrů technického. V sobotu i neděli se bude lyžovat s padesátiprocentní slevou," uvedl šéf areálu Leo Bača. Upravená bude podle něj i běžkařská trasa od Machůzek na Galik. Nadcházející sezona je pro Ski areál Razula jubilejní desátá. 
    
Lyžovat se bude i v dalším karlovickém areálu Synot Kyčerka. "Minulý víkend jsme spustili jen dětský park, v sobotu bude v provozu i jedna velká sjezdovka," řekl provozovatel Otto Kořístka. Sezona začne i na Kohútce v Javorníkách. "Pojedou tři vleky, sedačková lanovka a dětský ski park. Lyžovat se bude za mimosezonní ceny," řekl provozovatel Miroslav Maczko. Dodal, že první běžkaři již brázdí zasněžený javornický hřeben. 
    
Od minulého víkendu se lyžuje i na 650 metrů dlouhé sjezdovce v Karolince. "Dnes jsme zahájili každodenní provoz včetně večerního lyžování. Na svahu máme v průměru 30 centimetrů sněhu, sezona se pomalu rozjíždí," uvedl provozovatel Jan Dudek. Ve Stupavě se stále lyžuje jen na zmíněných 200 metrech. "Je teplo, nedá se zasněžovat," řekla provozovatelka Bohdana Orlová. 
    
Start sezony kvůli počasí posunuli i na Trojáku na Kroměřížsku. "Sjezdovku ještě nemáme celou vysněženou. Vyzýváme duchy, aby mrzlo," poznamenal provozovatel Jakub Juračka s tím, že na Trojáku by se mělo začít lyžovat 20. prosince. Sněhová děla se zatím nerozjela v lyžařském areálu ve Zlíně. "Začneme až kolem 17. prosince. Doufejme, že stihneme sjezdovku připravit na Vánoce," uvedl provozovatel Michal Cepek. 
    
Vleky zatím nejedou ani na Pustevnách v Beskydech, kde lyžaři mohou vyrazit jen do upravených běžeckých stop na chatu Mír, okruh Skalíková louka, standardní běžeckou trať a na okruh kolem Zmrzlého. Počasí odsunulo zahájení sezony i v areálu Rališka v Horní Bečvě na Vsetínsku. "Plány nám zhatil vydatný déšť, po kterém hodně sněhu zmizelo. Budeme se snažit to co nejdříve dosněžit," uvedla provozovatelka Marcela Vaníčková. 
 
zdroj: ČTK