Běžkaře na Kroměřížsku čeká oblíbený závod Hostýnský Yeťty

Běžkaře čeká v sobotu 21. února na Kroměřížsku oblíbené klání pro celou rodinu nazvané Hostýnský Yeťty (čti jeď ty). Závodníci vyběhnou do stop v Hostýnských vrších za sportem i za zábavou letos pošesté. Zájemci se mohou registrovat do pátku 20. února do 12:00 na webu Hostýnské běžecké magistrály www.hm52.cz, sdělila dnes ČTK za pořadatele Vendula Perůtková.

Závodníci budou moci opět vyrazit na kratší trasu se startem na Tesáku i na delší, vedoucí po magistrále z Hostýna. Obě mají cíl na Trojáku. Z Hostýna vyrazí lyžaři v 09:00, z Tesáku o hodinu později. "Závodníci projedou na trase dvěma kontrolními a občerstvovacími místy. Na Klapinově je budou čekat portáši a u Tří kamenů členové Rescue teamu Hostýnské vrchy," uvedla Perůtková. V cíli budou připraveny zabijačkové speciality, čaj i koláčky, dodala.
 
Nejzdatnější závodníci na hlavní trati se mohou těšit na hodnotné ceny. Závod pořádá město Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci s Klubem lyžařů Kroměříž. Akci podpoří i Valašský sbor portášský, dobrovolní hasiči ze Chvalčova a Hošťálkové, bystřický klub biatlonu a Turistický oddíl mládeže Pawnee. Bezpečnost zajišťuje Rescue team Hostýnské vrchy. Závodníci mohou na trase potkat také maskota klání, staříka Yeťtyho Hostýnského.
 
Účastníky na start i zpět do Bystřice pod Hostýnem přepraví zdarma speciální Yettybus. Z Bystřice z vlakového nádraží, autobusového nádraží a náměstí odjíždí v 08:00 směr Hostýn a v 09:00 směr Tesák. Po závodu pojede zpět z Trojáku do Bystřice. Cílem závodu je i propagace Hostýnských vrchů, které jsou podle Perůtkové ideálním místem pro zimní sportování rodin. Hostýnský Yeťty patří k největším závodům amatérských běžkařů v kraji.
 
zdroj: ČTK