Běžkaře čeká na Kroměřížsku oblíbený závod Hostýnský Yeťty

Běžkaře čeká v sobotu 22. února na Kroměřížsku oblíbené klání pro celou rodinu nazvané Hostýnský Yeťty (čti jeď ty). Závodníci vyběhnou do stop v Hostýnských vrších za sportem i za zábavou letos popáté. Zájemci se mohou registrovat na internetových stránkách Hostýnské běžecké magistrály www.hm52.cz, řekla ČTK pořadatelka Barbora Janečková. 

"Všichni věříme v dobré sněhové podmínky a regulérní závod. Ovšem jsme připraveni uspořádat akci za každého počasí," uvedl další z pořadatelů Jakub Juračka ze Ski Areálu Troják. Závodníci budou moci opět vyrazit na kratší trasu se startem na Tesáku i na delší, která vede po magistrále z Hostýna. Obě mají cíl na Trojáku. Z Hostýna vyrazí lyžaři v 09:00, z Tesáku o hodinu později. 
    
Závodníci mohou na trase potkat také obyvatele Hostýnských vrchů, staříka Yeťtyho Hostýnského. "Náš maskot nám slíbil osobní účast a bude povzbuzovat všechny účastníky akce už v Yettybusech, které přivezou závodníky na start i zpět do Bystřice pod Hostýnem," uvedla vedoucí odboru vnějších vztahů a kultury bystřické radnice Vendula Perůtková. Mezi pořadateli nebudou chybět ani valašští portáši nebo dobrovolní hasiči z Chvalčova a Hošťálkové. 
    
"Všichni společně se snažíme touto netradiční cestou propagovat krásu Hostýnských vrchů, které jsou pro zimní sportování rodin jako dělané," doplnil Juračka. K recesistické povaze závodu patří i kontroly portášské hlídky, která povzbuzuje běžkaře po valašsku domácí pálenkou. V cíli zase čeká všechny účastníky teplé občerstvení či diplom. 
    
Závodníci mohou využít bezplatnou dopravu na start i z cíle Yettybusem, který odjíždí z vlakového a autobusového nádraží a z náměstí v Bystřici pod Hostýnem v 08:00 na Hostýn a o hodinu později na Tesák. Zpět zájemce opět zdarma odveze z Trojáku do Bystřice ve 12:30. Hostýnský Yeťty patří k největším závodům amatérských běžkařů v kraji. 
 
zdroj: ČTK