AEV OSLAVILA 25. VÝROČÍ VZNIKU

Společnost AEV spol. s r.o., výrobce automobilové a letecké elektroniky, nedávno oslavila 25. výročí od svého založení. Společnost, která vznikla na počátku 90. let v Kroměříži, svými úspěchy na evropském trhu potvrdila vynikající pověst české výroby. 

„Společnost AEV byla založena v roce 1991 jako ryze česká firma orientovaná na výrobu elektroniky pro automobilový a letecký průmysl. Později se přidala produkce pro oblast osvětlovací a průmyslové elektroniky“ uvádí Milan Divilek, jeden ze tří jednatelů firmy. Mimo jiné tak spolupracovala se společnostmi jako ŠKODA Auto i dalšími v rámci koncernu VW, AERO Vodochody, Vossloh-Schwabe (patřící pod Panasonic Corporation),  Westfalia,  BMW , SEBA KMT a dalšími.

Prvním výrobkem, který odstartoval výrobu společnosti AEV  byl elektronický vyhodnocovací obvod pro AERO Vodochody. Jednalo se o zařízení, které je součástí zbraňového systému. Druhý výrobek byl intervalový spínač stěračů s pamětí pro ŠKODA AUTO Mladá Boleslav, který AEV v další budoucnosti otevřel cestu i do koncernu VW a k dalším zákazníkům.

„Od začátku si zakládáme na vysoké kvalitě výroby. Standardy, požadované automobilovým a leteckým průmyslem u nás automaticky aplikujeme i na jakékoli další výrobky,“ říká Divilek. Společnost AEV klade důraz na inovace. Neustálý vývoj nových výrobků, včetně realizace zákaznických projektů, jsou podporovány špičkovými vývojovými prostředky a následně i vyráběný na špičkových technologických zařízeních. „Jsme hrdí nejen na to, co se nám podařilo vybudovat, ale že patříme i do omezeného okruhu společností, které jsou schopné současně vyvíjet a vyrábět elektronické výrobky pro tak náročná odvětví jako automobilový, letecký a osvětlovací průmysl,“ dodává Divilek.

Společnost oslavila své jubileum setkáním s obchodními partnery a zaměstnanci v prostorách podniku v Kroměříži. Více o společnosti se dozvíte na webu http://www.aev.cz/