STARTfest 2014 - Multižánrový festival opět v Želči na Hané

Po roce se opět otevřou brány želečského statku a STARTfest 2014 nabídne návštěvníkům pořádnou dávku kultury. Dvě hudební stage bude letos doprovázet veletrh neziskových organizací, spousta workshopů a další aktivity nejen pro děti. Vše se stane 5. července v Želči u Prostějova.

Již třetím rokem bude areál želečského statku hostit multižánrový festival STARTfest. Letos, 5. července, se návštěvníci mohou těšit na dvě hudební stage plné živé i elektronické hudby. Na STARTfestu 2014 se představí PRAGO UNION, Helemese, MessenJah, The Linings, Off Axis, Svervou, The High Corporation a spousta dalších. Kromě hudby nabídne festival také veletrh neziskových organizací, kde se budou prezentovat např. Člověk v tísni, Amnesty International, Červený Kříž, ICM Prostějov, Be International. Tyto a další organizace budou mít připraveny prezentační stánky s aktivitami pro děti i dospělé a široké veřejnosti bude také umožněno zapojit se do některého z dobročinných projektů.

Na scéně se oběví také vystoupení a workshopy Teamu Arboria, břišní tanečnice Jahanary nebo taneční skupiny TK Flow. Stanoviště s jízdou na lodičce, slack-line, lukostřelbou či airsoftem představí možnosti využití volného času.

,, Našim cílem je dostat na jedno místo v jeden den, co nejrozmanitější skupinu lidí, abychom tak podpořili vzájemnou toleranci a respekt. Atmosféra festivalu byla předchozí ročníky nezapomenutelná a ohlas lidí nás přesvědčil, že bychom měli pokračovat dál,“uvedla jedna z hlavních organizátorek festivalu.

STARTfest 2014 bude začínat tradičně již ve 14 hodin. Pro vzdálenější návštěvníky je zajištěno stanové městečko zdarma, které je vzdáleno cca 5 minut od areálu samotného festivalu. Samozřejmostí jsou lokální i mezinárodní gastronomické pochutiny a nápoje a letos nově také čajovna.

Další informace a fotografie jsou na www.startfest.cz nebo www.facebook.com/STARTfestZelec

 

Čtěte více