Vítr Na Moravě lámal stromy i sloupy veřejného osvětlení

Silný nárazový vítr lámal ve Zlínském kraji stromy a shazoval i sloupy veřejného osvětlení. Hasiči během úterka a dneška zaznamenali dvě desítky zásahů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Situace se uklidnila až v dnešních ranních hodinách.

Hasiči například odstraňovali vyvrácený strom na komunikaci u Mikulčina Vrchu na Uherskohradišťsku. Stromy padaly i na jiných místech. "Ve Zlíně a Zubří došlo ale také k pádu větví na zaparkovaná osobní vozidla. Dnes po půl třetí zasahovali hasiči také na místě pádu sloupu veřejného osvětlení v Brumově," uvedl Netopil.
 
Zřejmě největší škodu způsobil pád sloupu na zařízení trafostanice v Horní Bečvě na Vsetínsku. "V důsledku poškození transformátoru uniklo asi 70 litrů oleje. Událost byla na krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámena v 01:11. Na likvidaci úniku se podílely dvě jednotky hasičů," dodal Netopil.
 
Celkem zasahovaly jednotky hasičů u pěti událostí na Uherskohradišťsku, sedmi na Vsetínsku, tří na Kroměřížsku a čtyřech na Zlínsku.
 
zdroj: ČTK